پروستات چیست؟

پروستات توده اي از غدد است كه شكل حلقه اي (مانند دونات) دارد. و در پايين مثانه بين مقعد و پايه آلت مردي قرار گرفته است و مجراي ادرار را احاطه كرده است. غده به اندازه گردو، و بيشتر مايع موجود در مني را ترشح مي كند

سه مشكل عمده پروستات عبارتند از: عفونت پروستات، بزرگ شدن پروستات و سرطان پروستات

عفونت پروستات

بعضي از مواقع عفونت پروستات به طور ناگهاني بروز مي كند و نشانه هايي از اين قبيل دارد

تب و لرز

درد و سوزش به هنگام ادرار و انزال مني

احساس داشتن ادرار به دفعات زياد و به شدت، ولي فقط مقدار كمي ادرار دفع مي شود

درد شكم

ديدن خون در ادرار

بزرگ شدن پروستات

در بعضي از مردها، يكي از نشانه هاي پيري بزرگ شدن پروستات با گذشت زمان است. اگر چه اين يك بيماري نيست اما همچنان كه اين غده بزرگ مي شود، به مجراي ادرار فشار بيشتري وارد مي كند و مي تواند موجب بروز مشكلات دفع ادرار شود. بعضي از اين مشكلات عبارتند از

دفع ادرار همراه با درد

احساس مي كنيد مقدار ادرار شما زياد شده است

كاهش فشار ادرار در هنگام دفع

دفع ناقص ادرار

مشكل داشتن در شروع دفع ادرار و متوقف كردن آن

اگر دفع ادرار براي شما سخت شده است و اين نشانه ها را مشاهده كرديد حتماً با پزشك خود مشورت كنيد تا راههايي را براي درمان و كنترل بزرگ شدن پروستات به شما ارائه دهد. بعضي از مردها منتظر مي مانند و مشاهده مي كنند كه اين علائم شدت بيشتري پيدا كند. اما داروهايي هست كه به شما در بهبود اين مشكلات كمك مي كنند.

سرطان پروستات

هيچ كس علت دقيق سرطان پروستات را نمي داند. متخصصين نمي دانند كه چرا سرطان پروستات در بعضي از مردها پيشرفت مي كند و چرا در بعضي اين گونه نيست. تحقيقات نشان داده است كه عوامل مشخصي وجود دارد كه مردان را مستعدخطر سرطان پروستات مي كند. به طوريكه سرطان در آنها پيشرفت مي كند. اين عوامل عبارتند از:

پيري: داشتن سن 50 سال و بيشتر

سابقه خانوادگي: داشتن برادر، پدر يا پسري كه سرطان پروستات داشته است

رژيم غذايي: خوردن غذاهاي پرچرب و نوشيدن مشروبات الكلي خطر ابتلا را بالا مي برد

ام الامراض ( یبوست ) زمینه و مادر تمام بیماری ها، از جمله بیماری پرستات در مردان می باشد که این بیماری دلایل و علت های زیادی دارد که یکی از راه های بوجود آمدن یبوست خوراکی ها و غذاهای ماشینی بخصوص نان بدونه سبوس است که توسط مافیای پزشکی، که وظیفه مند شده اند تا زمینه گسترش بیماری را مهیا کنند تا کسب و کار و تجارت مافیای پزشکی رونق بیشتری بگیرد. بر این اساس تیم تحقیقاتی آنها به این نتیجه رسیده اند یکی از راه های گسترش بیماری و ام الامراض  از راه تغذیه مردم می باشد که باید دستکاری و تغییراتی صورت بگیرد. و این موضوع منجر شده که از نا آگاهی مردم سوء استفاده کرده و مواد معدنی  موجود در آرد گندم و همچنین سبوس گندم را بگیرند و مواد معدنی غیر مناسب مانند آهن و… را به آرد اضافه کنند، و همین امر بلایی شده بر جان مردم و موجب بیماری یبوست در تمام سنین مخصوصا بچه ها و افرادی که مزاج گرم و خشک و مزاج سرد و خشک دارند می شود . و زمینه تنبلی روده ها و ده ها عارضه ازجمله پرستات ، بواسیر، واریکوسل، ناتوانی جنسی و… می شود.

جهت رفع مشکلات موارد فوق و درمان بیماری و کسب مشاوره از متخصصان مجموعه حکیم طب، ابتدا مزاج شناسی شود و توصیه های پیشگیری و درمانی را کارشناسان را بکار ببندید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *