دوره عنبیه شناسی

موسسه آموزشی و درمانی طب سنتی حکیم برگزار می کند

اطلاعات دوره

دوره عنبیه شناسی

عنبیه شناسی یک روش تشخیص کسالت و بیماری است که متخصص عنبیه از طریق مشاهده دقیق به عنبیه چشم بیمار و علاوه به بررسی مشاهداتی که در عنبیه می بیند، بعد از آنالیز و تفسیر مشاهدات، می تواند پی به مشکلات و ضایعه ای که در دیگر بافت های بدن بیمار که موجب درد و یا مشکلی در روند سلامت بدن بیمار بوجود آورده است رامتوجه و بیان نماید. و از طرفی، در صورتی که بیمار تحت درمان قرار دارد از طریق عنبیه می تواند روند و سرعت پیشرفت در درمان و یا وخیمتر شدن ضایعه بافتی و عضو بدن را نیز براحتی تشخیص و بیان می نماید.

دوره مبانی جامع طب سنتی و اسلامی

12 ماه  معادل 380  ساعت

اساس عنبیه شناسی

علم و مهارت از نشانه های عنبیه و قالب های مردمک چشم، کمک به تشخیص بهتر از طریق عنبیه شناسی را به دنبال خواهد داشت. هر نوع شکل ، رنگ، الگو و فیبری در عنبیه، هر کدام، برای یک متخصص عنبیه شناس ماهر دارای معنا و مفهومی خاصی است.

رابطه مغز و عنبیه

چشم و مغز بسیار به هم نزدیک هستند. در حالت جنبی چشم از مغز جدا می شود و بخش عصب بینایی از عصب سمپاتیک و پاراسمپاتیک ساخته می شود. بنابراین عنبیه از صدها و هزاران عصب ساخته شده است، که با رگ های خونی، عضلانی و بافت هم بندی میکروسکوپی احاطه شده است. این سلول های عصبی هستند که باعث ثبت حرکات لرزشی درون بدن می شوند.(درست مانند دستگاه زلزله نگار). پس بروز هر تغییری در داخل بدن توسط آن ها نشان داده می شود.

مخاطبین، مدت و هزینه دوره

کلیه علاقمندان به طب سنتی، اعم از پزشک و غیر پزشک که دوره های مبانی سطح یک را گذرانده باشند.
مدت زمان دوره جامع طب سنتی :
حداقل زمان هر یک از دوره ها، که بصورت حضوری و کارگاه عملی و گذراندن حداقل 200 ساعت کارورزی در مراکز تحقیقاتی و درمانی طب سنتی ( 6 ماه معادل حداقل 280 ساعت ) می باشد.

پیش نیاز دوره اعمال یداوی، دوره مبانی سطح یک و گواهی دوره آناتومی ( علم التشریح طب سنتی ).
دوره آموزشی تشخیص بیماری با روش عنبیه ، در سه سطح برگزار می شود که هزینه هر دوره، حداقل 4 میلیون پانصد هزار تومان می باشد.
نحوه برگزاری دوره عنبیه علاوه بر حضور در کلاس تئوری، با برگزاری کارگاه عملی با حضور استاد و حداکثر 6 نفر دانشپژو و سپس کارورزی و کار تحقیقاتی با حضور دو نفر دانشپژو ، در مراکز درمانی حداقل 200 ساعت شرکت می کنند.

درخواست مشاوره در خصوص این دوره

فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.