دوره مبانی جامع طب سنتی و اسلامی

موسسه آموزشی و درمانی طب سنتی حکیم برگزار می کند

اطلاعات دوره

دوره مبانی جامع طب سنتی و اسلامی

طب سنتی مجموعه تمامی علوم نظری و عملی است که در تشخیص طبی ، پیشگیری و در مان بیماری های جسمی ،ذهنی یا ناهنجاریهای اجتماعی به کار می رود و به صورت گفتاری یا نوشتاری از نسل های گذشته توسط پیشینیان حکیم سینه به سینه و منابع علمی ( کتب ) و دیگر روشها انتقال یافته است. در بررسی بیماریها در طب سنتی و اسلامی ابتدا به علل بروز و ظهور بیماریها می‌پردازیم و سپس راههای پیشگیری از آنها را و در نهایت به بیان شیوه های درمان هر بیماری با توجه به علل بیماری راه ها و چند روش درمانی با شرایط مزاجی بیمار و ناحیه و عضو درگیر و امکانات در دست رس و… بکار بسته می شود.
طب سنتی برای هر یک از مواد غذائی ، دارویی ، گیاهی، نباتی، معدنی و حتی سموم، مزاج و خواص و تاثیرات جداگانه ایی قائل است که بعد از ورود به بدن می توانند منشا واکنشهای متفاوت و تاثیرات مختلف قابل پیش بینی در بدن باشند که در تشخیص و درمان بیماریها از این خواص بهره می گیرند و از علائم و دلایلی که حکیم، برای تشخیص و سپس درمان از آنها استفاده می کند

دوره مبانی جامع طب سنتی و اسلامی

12 ماه  معادل 380  ساعت

روند برگزاری دوره ها

با توجه به منابع عظیم و پیشینه و سوابق قرنها از طب سنتی در دست رس و عیان است به جرات و جسارت می توان گفت طب سنتی یک مکتب اصیل و ماندگار می باشد.
بر این اساس بایستی دوره آموزشی بسیار کاربردی و علمی با زیر گروه های تخصصی و با شاخه بندی برای تمام مردم اما با تقسیم بندی مخاطبین، اقدام به برنامه ریزی آموزشی مدون و تائثرگذار با روشهای مختلف انتقال دانش ( کارگاه های حضوری، کارورزی و نمایش فیلم های آموزشی و…) از طریق مراکز آموزشی دانشگاه های معتبر و همچنین شبکه های مجازی انتقال دانش نمود.
در مجموعه آموزشی حکیم طب علاقه مندان پس از انجام مراحل ثبت نام از طریق سایت به آدرسHakimiteb.com و یا Hakimiteb.ir و دریافت کد کاربری، از مطالب عمومی دوره مبانی طب بصورت خلاصه استفاده و به آشنایی کلی می رسند و سپس در صورت تمایل اقدام به ثبت نام در دوره های عمومی و تخصصی می نمایند . پس از ثبت نام در اولین جلسه حضوری دانشپژوهان سطح بندی علمی شرکت خواهند نمود و سپس با حضور فعال و بموقع در کلاس های تئوری و کارگاهی شرکت خواهند داشت ، پس از پایان آخرین جلسه دوره آموزشی، با نظارت هیئت کارشناسان و مدرسین آموزشی، در امتحان پایان دوره شرکت خواهند نمود، و در صورت نمره قبولی ( 16 از بیست ) گواهینامه شرکت در دوره با عنوان ” شناخت مبانی طب سنتی و اسلامی “یا اینکه در دوره تخصصی مبانی طب سنتی با عنوان ” مهارت در مبانی و علم التشریح ” توسط مجموعه حکیم طب و دانشگاه ( مرکز علمی ) طرف قرارداد مشترکا تائید و گواهی پایان دوره صادر می شود.

اهداف دوره آموزشی

شناخت عموم علاقه مندان و توانمندسازی مخاطبین در زمینه طب اسلامی و سنتی ایران زمین ، با کسب مهارت در بکار بردن روش درمانی برای دریافت مجوز های درمان بیماری ها بر مبنای طب سنتی از سازمانهای مربوطه، پژوهش و تحقیقات بمنظور ارائه الگوها و به اثبات رساندن روش های تشخیص و درمان مکتب طب سنتی ایران زمین، تغییر دیدگاه جامعه پزشکی از جزئی نگری به کلی نگری و سلامت نگری به جای تفکر مافیای بیماری پروی و تجارت، اثبات و علمی ( مهندسی ) کردن روش های تشخیصی و درمانی متنوع در طب سنتی ایران زمین می باشد.

مخاطبین، مدت و هزینه دوره

کلیه علاقمندان به طب سنتی، اعم از پزشک و غیر پزشک بخصوص زنان هستند.
مدت زمان دوره جامع طب سنتی :
حداقل زمان دوره یک سال ( 12 ماه معادل 380 ساعت ) می باشد.

دوره مبانی در سه سطح برگزار می شود. که مبلغ هر سطح با توجه به حضور اساتید هزینه دوره متغیر است . حداقل هزینه هر سطح یک میلیون پانصد هزار ریال می باشد.

درخواست مشاوره در خصوص این دوره

فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.