دوره علم التشریح ( آناتومی )

موسسه آموزشی و درمانی طب سنتی حکیم برگزار می کند

اطلاعات دوره

دوره علم التشریح ( آناتومی )

مجموعه بین المللی حکیم طب (موسسه آموزشی، تحقیقاتی و انتشاراتی در حوزه طب اسلامی و سنتی) مفتخر است پس از برگزاری چند صد دوره موفق در موضوعات متعدد طب اسلامی و سنتی، با همکاری دانشگاه صنعتی شریف، مراکز آموزش تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی و دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به برگزاری تمام دوره های تخصصی و مهارتی از جمله درس های مبانی کاربردی و بالینی طب سنتی، علم التشریح(آناتومی) نموده است. دوره مهارتی علم التشریح (آناتومی) از دیدگاه طب سنتی ایران موضوعی است که تا به حال در هیچکدام از مجامع طب سنتی و حتی دانشگاه های داخل کشور که دارای رشته های PHD طب سنتی هستند، برگزار نشده است. علت عدم برگزاری این دوره ها آن است که طب تشریح در طب سنتی از پیچیدگی خاصی برخوردار است و از طرفی کتب علم التشریح در طب سنتی ایران به علت عدم وجود تصاویر و محدودیت تشریح اجساد، فقط به صورت نوشتار انتقال یافته، و از طرف دیگر اصطلاحات تخصصی، مشکل و ناآشنا برای دانشجویان امروزی که آناتومی انسان را می خوانند مزید بر علت شده است. ما بر آن شدیم که این بخش از علوم طبی سنتی را که خلاء آن احساس می شود به جامعه دانشجویان پزشکی طب سنتی و سایر علاقمندان در حد توان تقدیم نماییم.

دوره مبانی جامع طب سنتی و اسلامی

12 ماه  معادل 380  ساعت

اطلاعات بیشتر درباره دوره

دروس علم التشریح با کمک تصاویر بدن انسان و مقایسه با آناتومی جدید ارائه می گردد و کاربرد بالینی دروس، مثال های مرتبط با آن از دیدگاه طب مزاجی یا سنتی ایران به تفضیل بیان می گردد.
دوره علم التشریح طب سنتی، براي اولين بار توسط اساتید و مدرسان مجموعه آموزشی تحقیقاتی حکیم طب، مطرح گرديده و همراه آن روشهايي جديد و خلاقانه مباني طب سنتي ايران با كاربرد باليني بر مبناي كتب معتبر ارائه شده است .

مخاطبین، مدت و هزینه دوره

کلیه علاقمندان به طب سنتی، اعم از پزشک و غیر پزشک که دوره های مبانی سطح یک را گذرانده باشند.
مدت زمان دوره جامع طب سنتی :
حداقل زمان هر یک از دوره ها، که بصورت حضوری و کارگاه عملی تشریح به مدت حداقل 60 ساعت می باشد.

هزینه دوره آموزشی آناتومی پانصد هزار تومان می باشد.
نحوه برگزاری دوره آناتومی علاوه بر حضور در کلاس تئوری، با برگزاری کارگاه عملی تشریح با حضور استاد و حداکثر 10 نفر دانشپژو می باشد.

درخواست مشاوره در خصوص این دوره

فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.